images

شما به خوبی می دانید که در چند سال آینده ساعت ها کار سخت در پیش رو دارید ، اما شاید از مشکلات زیادی که اغلب داوطلبان دکتری با آن ها درگیر می شوند ، اطلاع نداشته باشید .

هدف این مقاله این نیست که شما را از دست یافتن به دکتری فراری دهد بلکه می خواهد شما را برای اتفاقات غیره منتظره آماده کند .

مشکلات استاد راهنما

دانشگاه خواهان موفقیت شما است .

با این حال بسیاری از داوطلبان دکتری خود را در شرایط می یابند که استاد راهنمایی به آن ها تحمیل شده است که یا مشاوره بدی به آنها ارائه می کند یا هیچ وقت در دسترس نیست .

اگر موضوع پایان نامه شما چندرشته ای باشد ممکن است بیش از یک استاد راهنما به شما معرفی شود و احساس کنید مشاوره ای که اساتید راهنما به شما ارائه می دهند متناقض است .

یا استاد راهنمای شما ممکن است ناگهان به یک دانشگاه دیگر نقل مکان کند .

اگر یکی از این اتفاقات روی دهد ، تنها گزینه موثر این است که سراسیمه نشوید بلکه کسی را پیدا کنید که با موضوع پایان نامه و زمینه کاری شما آشنا باشد و از دانشگاه بخواهید

( الف ) او را به عنوان استاد مشاور تعیین کند و

( ب ) موافقت کند استاد راهنمای دیگر شما صرفا استاد راهنمایی ” صوری ” باشند یعنی صرفا به طور صوری و روی کاغذ حضور داشته باشند .

دانشگاه خواهان موفقیت شما است لذا ممکن است شگفت زده شوید اگر بدانید تا چه اندازه مشتاقانه ممکن است با چنین پیشنهاد هایی موافقت کند .

شروع به کار

بهترین توصیه آغاز به نگارش پایان نامه است .

کار خود را از بخشی از پایان نامه آغاز کنید که آسان ترین بخش برای شما است .

شگفت زده خواهید شد اگر بدانید این کار چه اندازه فکر شما را باز کرده و درباره کارهای دیگری که برای انجام پایان نامه باید انجام دهید به شما شناخت می دهد .

به طور کلی ، هر چه بیشتر بنویسید ، ذهن شما روشن تر خواهد شد .

شما قطعا متوجه خواهید شد بعضی بخش هایی که می نویسید نامربوط از آب در می آید و باید کنار گذاشته شود .

ناامید نشوید زیرا این قسمتی از فرایند یادگیری است .

اطمینان حاصل کنید این بخش های غیرقابل استفاده پایان نامه را در رایانه خود نگه می دارید زیرا خواهید دید که با این کار تبدیل بخشی از آن ها به مقالات پژوهشی برای مجلات علمی کار آسانی خواهد بود .

هر چه بیشتر در مجلات داوری شده مقاله منتشر کنید ، احتمال استخدام شما در دانشگاه ها پس از اتمام انجام پایان نامه بیشتر خواهد بود .

منبع :http://www.thesisadviser.com/

مطالب مرتبط :

برگزاری آزمون کارشناسی ارشد آزاد در خرداد ۹۵

چند توصیه در نگارش پایان نامه

انجام پایان نامه و مشکلات آن

موضوع پایان نامه دکتری

برترین دانشگاه‎های جهان بر حسب رشته معرفی شدند

Leave a comment

ورود اعضا

| Register

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟