download (9)

پاریس؛ اولین شهر دانشجویی جهان در بررسی های نظام QS در سال ۲۰۱۵ معرفی شد.

در بررسی شاخص های برترین شهرهای دانشجویی جهان که برای سومین سال متوالی انجام می شود، پاریس شهری است که هیچ گاه کمتر از ۱۷ دانشگاه برای ارزیابی در رتبه بندی جهانی دانشگاه ها نداشته است و این موجب شده است تا یکی از شهرهای پیشرو در جهان از این نظر باشد؛ البته غیر از لندن با ۱۸ دانشگاه.

با وجود اینکه پاریس در گران بودن هزینه های زندگی شهرت دارد، اما شهریه های نسبتا پائین آن برای دانشجویان موجب مقرون به صرفه بودن آن در مقایسه با بسیاری از شهرهای محبوب دانشجویی شده است.

فارغ التحصیلان پاریس مورد توجه بسیاری از کارفرمایان در سراسر قاره قرار دارند. مدارس تخصصی و دانشگاه های ممتاز پاریس مانند ENS پاریس، دانشگاه ParisIV و… برخی از برترین فیلسوفان، نظریه پردازان، سیاست مداران، رهبران کسب و کارهای بزرگ و ریاضیدانان را در طی ۱۰۰ سال گذشته تربیت کرده اند. البته در حوزه های ادبیات، فیلم و هنر نیز حرکات تاثیرگذاری داشته اند.

دانشجویان پاریس اغلب از دسترسی راحت به اساتید برجسته در کلاس های کوچک و تدریس فشرده با وجود شهریه پائین لذت می برند. پاریس در سال ۲۰۱۴ از سوی رتبه بندی جهانی اکونومیست به عنوان یکی از شهرهای با قابلیت زندگی بالا با رتبه ۱۶ از میان ۱۴۰ شهر بررسی شده معرفی شد.

تعداد دانشگاه هایی که رتبه خوبی در رتبه بندی QS دارند ۱۷
بهترین رتبه موسسه ENS (رتبه ۲۸ در دنیا)
جمعیت ۱۱٫۹۸۰٫۰۰۰
دانشجو (نسبت به جمعیت کل) ۲٫۱%
دانشجویان بین المللی ۱۹%
متوسط شهریه دانشگاه ۲۴۰۰ دلار
رتبه جهانی قابلیت زندگی ۱۶ (از میان ۱۴۰ شهر)
رتبه متوسط هزینه زندگی ۲۷ (از میان ۲۱۴ شهر)
هزینه یک مک دونالد بزرگ ۵٫۲۵ دلار
هزینه یک Ipad 679.07 دلار
رتبه امنیت ۲۶۹ (از میان ۳۷۲ شهر)
رتبه آلودگی ۱۰۷ (از مین ۲۹۹ شهر)
امتیاز شفافیت بین المللی ۲۲ (از میان ۱۷۷ شهر)

Leave a comment

ورود اعضا

| Register

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟