images (34)

بعد از تکمیل مدارک خواسته شده هر دانشگاه، باید آنها را به وسیله پست به مقصد دانشگاه بفرستید. مدارک باید قبل از زمان تعیین شده برای دانشگاه (Deadline) فرستاده شوند.

برای پست کردن مدارک‌تان، می‌توانید از پست‌های بین المللی و یا از پست ملی ایران استفاده کنید. از میان پست‌های بین‌المللی، شرکت‌های مختلفی در ایران این کار را برای شما انجام می‌دهند. ازبین همه شرکت‌ها، سه شرکت پستی که در زیر معرفی شده‌اند، معروف‌تر هستند.

زمان رسیدن مدارک شما به نوع پست و کشور مقصد بستگی دارد. گاهی دلایلی مثل تعطیلات وتغییرات آب وهوا نیز در زمان رسیدن بسته دخالت دارند. لذا در هنگام زمان‌بندی برای ارسال مدارک به این موارد هم توجه کنید.

پست ایران

برای اینکه مدارک خود را با پست ایران به دانشگاه مقصد بفرستید، ابتدا آدرس گیرنده و فرستنده را روی کاغذی تایپ کنید و کپی پشت و روی کارت ملی خود را نیز همراه داشته باشید.

مدت زمان رسیدن بسته‌ها از ایران به کشورهای دیگر، به نوع پست بستگی دارد و حدود یک تا سه هفته طول می‌کشد. همچنین می‌توانید بسته خود را از طریق اینترنت رهگیری کنید. بهترین ویژگی‌های پست ایران در دسترس بودن آن در تمام شهرها و ارزانتر بودن آن نسبت به پست‌های خارجی است.

پست TNT

یکی از شرکت‌های پست بین المللی که می‌توانید مدارک‌تان را با آن پست کنید، شرکتTNT است که در شهرهای مختلف ایران نمایندگی دارد. این شرکت دو نوع پست دارد: پست معمولی و پست سریع.

در پست معمولی بسته‌ها چهار الی پنج روزه به مقصد می‌رسند و در پست سریع دو روزه. در صورت ارسال مدارک با این پست امکان رهگیری اینترنتی کامل بسته خود وحتی اطلاعاتی راجع به تحویل گیرنده بسته را دارید.

پست DHL

یکی از معروفترین شرکتهای پست خارجی، شرکت پست DHL است که برای ارسال مدارک‌تان به دانشگاه مقصد می‌توانید از آن استفاده کنید. این شرکت در تهران و بعضی از شهرهای ایران شعبه دارد. درشهرستان‌ها می‌توانید بسته را از طریق پست برای نمایندگی DHL به تهران بفرستید. این شرکت بسته‌ها را سه تا پنج روزه به مقصد می‌رساند. همچنین امکان رهگیری اینترنتی بسته وجود دارد.

پست ARAMEX

یکی دیگر از پست‌هایی که درایران می‌توانید از طریق آن بسته را ارسال کنید، پست ARAMEXاست که در تهران و بعضی از شهرهای ایران شعبه دارد. پست آرامکس سه تا پنج روزه بسته را به مقصد میرساند و در صورت نرسیدن و یا اتفاقاتی که برای بسته شما ممکن است بیفتد، خسارت آن را پرداخت می‌کند. امکان رهگیری اینترنتی برای بسته وجود دارد. بعضی از شعبه‌های آرامکس این امکان را دارند که با تماس تلفنی، بسته را ازشما درمحل تحویل می‌گیرند و نیازی به مراجعه حضوری نیست .

مطالب مرتبط:

شیوه ارسال مدارک به دانشگاههای خارجی

چگونه در مقطع کارشناسی کمک هزینه بگیریم ؟

روش جمع آوری اطلاعات

روش درست انجام پایان نامه و مزیت های نوشتن پایان نامه خوب

شیوه نامه ارسال پایان نامه‌ به پژوهشگاه اطلاعات و مدارک علمی ایران

پذیرش دانشجوی دکتری بدون آزمون در دانشگاه علامه

مهندسی صنایع در ایران چندان مشهود نیست‌

Leave a comment

ورود اعضا

| Register

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟