images (36)

اداره کل امور دانش آموختگان شرایط ارزشیابی مدارک تحصیلی خارجی صادره ناشی از برگزاری دوره‏‌های مشترک دانشگاه‌های داخل و خارج از کشور را تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، ارزشیابی مدرک تحصیلی خارجی ناشی از برگزاری دوره‌‌های مشترک (دوره‌هایی که با همکاری یک دانشگاه‌ خارجی و یک دانشگاه داخل کشور تشکیل می‌ شود) منوط به تأمین شرایط ذیل خواهد بود.

۱. دارا بودن مجوز ایجاد دوره از سوی دفتر گسترش آموزش‌‌عالی و رعایت ضوابط  اعلام شده توسط آن دفتر.

۲. رعایت تمام ضوابط و مقررات این اداره کل دانش‌‌آموختگان، قابل مشاهده بر روی سایت این اداره به آدرسhttp://grad.saorg.ir/Credential-Evaluation-Book؛

۳. قرار داشتن نام دانشگاه خارجی در لیست اسامی دانشگاه‌‌های مورد تأیید اداره کل دانش‌‌آموختگان (به مقطع و رشته مورد تأیید دانشگاه مورد نظر نیز توجه شود).

۴. تأیید مدرک نهائی توسط دانشگاه طرف ایرانی یا دانشگاه ثالثی که با موافقت شورای گسترش به عنوان ناظر تعیین می‌شود. تأییدیه مزبور (برابر متن زیر) برای هر یک از دانش‌‌آموختگان باید مستقلاً و با امضای ریاست یا معاون آموزشی یکی از دانشگاه‌‌های فوق‌‌الذکر بوده و ممهور به مهر آن دانشگاه باشد.

بدیهی است در مورد دوره‌‌هایی که مدرک به صورت مشترک توسط هر دو دانشگاه داخلی و خارجی صادر می‌شود، به دلیل صدور مدرک توسط دانشگاه داخلی و عدم ارزشیابی مدرک خارجی، تأمین این بند موضوعیت ندارد.

 منبع :http://konkur.in/

مطالب مرتبط :

مدارک مورد تایید دانشگاههای خارج از کشور

ارزیابی درخواست ها توسط کمیته پذیرش

نکاتی مهم و ظریف برای انتخاب موضوع پایان نامه

نحوه بیان مساله در پایان نامه

چطور تکنیک ها و مهارت های پایان نامه نویسی را تقویت کنیم؟

عناصرتشکیل دهنده ی مقاله

تکنیکهای مقاله نویسی

پیوستن پایگاه استنادی علوم ایران به ISI

نحوه ارزشیابی مدارک تحصیلی دوره های مشترک داخل و خارج

اختصاص کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان دکتری دانشگاه صنعتی امیرکبیر

عدم تأیید مدارک دانشگاه جامع علمی کاربردی شایعه است

Leave a comment

ورود اعضا

| Register

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟